Z czego wynika tak duża popularność powierzchni pokrytych Terrafloor? Przede wszystkim system ozdobnych, polerowanych jastrychów cementowych do złudzenia przypominający posadzki granitowe i marmurowe jest niezwykle łatwy do utrzymania w czystości. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wnętrz publicznych, do których osoby wchodzą bezpośrednio z zewnątrz. Pielęgnacja tej podłogi jest niezwykle prosta – wystarczy umyć ją przy wykorzystaniu zwykłej chemii domowej, by przywrócić jej pierwotny blask. Posadzka odporna jest również na zarysowania, na promieniowanie UV oraz nie absorbuje cieczy, co nie tylko ułatwia czyszczenie, ale również sprawia, że przez wiele lata użytkowania wygląda jak nowa.
Gdy liczy się wizerunek
W przypadku teatrów, muzeów, galerii lub też innych przestrzeni, które pełnią ważne funkcje społeczne i kulturalne liczy się także klimat obiektu w jakim się znajdują. Terrafloor można wykonać bezpośrednio w aranżowanym wnętrzu, dlatego na posadzce występuje niewielka ilość szczelin dylatacyjnych, które zdecydowanie pozytywnie wpływają na estetykę przestrzeni. Płynna, gładka forma połączona z dużymi możliwościami wzorniczo-kolorystycznymi zdecydowała o tym, że szlifowaną i polerowaną posadzkę Terrafloor z widocznym "otwartym" kruszywem wykorzystano podczas adaptacji zabytkowej hali MPO, znajdującej się przy ul. Madalińskiego w Warszawie. W obiekcie z 1927 roku, od ubiegłego roku mieści się Nowy Teatr, który zgodnie z rankingiem przygotowanym przez culture.pl jest jednym z 10 najpiękniejszych teatrów w Polsce. Architekci z FOGO Architekci, opracowujący koncepcję projektową teatru zachowali historyczną stylistykę obiektu, podkreślając jednocześnie industrialny charakter przestrzeni. Nowe wnętrza o industrialnym charakterze eksponują odrestaurowane kratownice Wilandera oraz elegancką i połyskliwą posadzkę Terrafloor w kolorze kobaltowym z wielobarwnym kruszywem kwarcowym.
Lastryko doskonale sprawdza się w przestrzeniach narażonych nawet na najtrudniejsze warunki użytkowe. Dekoracyjne i wielobarwne wylewki polerowane Terrafloor i micoTerrafloor (system z dorodniejszym kruszywem) można wykonać nie tylko w obiektach ogólnodostępnych, odwiedzanych codziennie przez setki osób, ale również w budynkach historycznych, znajdujących się pod opieką konserwatora.